WORKSHOP S PROFI FOTOGRAFEM VÍTKEM LUDVÍKEM

Přijďte si vyzkoušet jaké to je být profesionálním fotografem extrémních sportů. Red Bull fotograf Vítek Ludvík vás provede všemi nástrahami a poradí vám jak na to. Pojďte do toho s námi už 26. srpna.

Jako Čertovy proudy (též Čertovy schody či Čertovy kameny) bylo původně nazýváno řečiště Vltavy od Lipna až po Vyšší Brod. Úsek zahrnutý do rezervace (cca 500m), představuje nejnebezpečnější část Čertových proudů plnou obrovského množství několikatunových balvanů, v nichž voda za staletí svého působení vymlela spoustu roztodivných tvarů, mimo jiné například i tzv. hrnce o průměru větším než metr.

Čertovy proudy jsou brány za normálních okolností jako naprosto nesjízdné, avšak od doby postavení Lipenské přehrady se zde pořádají závody ve vodním slalomu nebo ve sjezdu. Vyžaduje to ovšem zvýšený průtok zařízený Lipenskou přehradou (většinou 20–30 m³/s – obvyklý průtok jsou přitom 2 m³/s). Úsek Čertových proudů v oblasti Čertova Stěna-Luč je považován za jednu z nejtěžších přirozených závodních vodáckých tratí na světě.

Na legendárních Čertových proudech se 26. srpna 2017 pojede mistrovství ČR a otevřené mistrovství Evropy v extrémním kajakingu. Mezinárodní závody v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race. My budeme při tom, abychom zachytili neobvyklou a atraktivní sportovní akci a vyzkoušeli limity našich Olympus fotoaparátů a zejména otestovali rychlost jejich zaostřovacích systémů.

Naučíme se využívat možnosti nejrychlejšího autofokusu na světě, pokoříme náročné světelné podmínky typické při fotografování snímků s vodní hladinou a pokusíme se najít neobvyklé úhly pohledu, nezbytné pro vznik atraktivního záběru. Všichni zájemci o tento extrémní workshop kontaktujte přímo Vítka Ludvíka na vludvik@hotmail.com nebo na telefonním čísle 773 789 391.

Vítek Ludvík:

www.vitekludvik.com | Facebook | Olympus Galerie

Komentáře

  • 1