Fotoškola

Přeneste své teoretické znalosti o fotografování do praxe pod vedením zkušených lektorů. Oblíbené worskshopy zaměřené na různá fotografická témata výhradně ve spojitosti s fototechnikou Olympus, jsou tou nejlepší cestou, jak získat zkušenosti a posunout se ve fotografování o další krok vpřed. Nejste si jistí, který test je pro Vás nejlepší? Absolvujte nejdřív náš Fotografický test.

Workshop fotografování v praxi (i s kamarádem)

Workshop fotografování v praxi (i s kamarádem)

Fotografický workshop vedený produktovým specialistou Olympus a zkušeným lektorem a profesionálním fotografem, určený pro majitele fotoaparátů Olympus PEN a OM-D, kteří již mají základní fotografické znalosti.  První část workshopu je věnována teoretickému výkladu v ateliéru.  Druhá část pak fotografování v exteriéru s modelkou. V průběhu worskhopu se naučíte řádně ovládat svůj fotoaparát a zároveň si vyzkoušíte použití jednotlivých funkcí v konkrétních situacích. Otestujete vhodnost různých ohnisek objektivů a zvládnete také rychlé nastavení fotoaparátu tak, aby vám již žádný moment v budoucnu neunikl. 

Na workshop si můžete přivést jednoho kamaráda, známého, rodinného příslušeníka, či prostě kohokoliv, kdo ještě nevlastní fotoaparát Olympus a chtěl by si jej v praxi vyzkoušet. Pro všechny tyto účastníky bude na místě připravena fototechnika k zapůjčení a workshop mají také zcela ZDARMA.

Technika a vybavení:  Vlastní fotoaparát Olympus PEN nebo OM-D s objektivy a případně dalším příslušenstvím. Na místě budou k dispozici na vyzkoušení všechny objektivy M.ZUIKO DIGITAL.  Dále doporučujeme vhodnou obuv pro chůzi po městě a pláštěnku.

Lektoři:  Praha - profesionální fotograf Vlado Kníž a produktový specialista firmy Olympus, Tomáš Viktora. Brno - profesionální lektor Petr Březina a produktový specialista firmy Olympus, Tomáš Viktora.

Úroveň:  mírně pokročilý a pokročilý | Max. počet účastníků: 10+10

Cena: 1 800 Kč / (pro členy klubu Můj Olympus a jejich známé ZDARMA!)

Fotografování krajiny s funkcí HiRes shot

Fotografování krajiny s funkcí HiRes shot

Přednáška Olympus produktového specialisty a současně fotografa Marka Ondráčka, v níž vám ukáže možnosti a specifika fotografování krajiny s využitím výjimečné funkce HiRes shot (Snímek s vysokým rozlišením), jíž disponují fotoaparáty OM-D E-M5 Mark II, E-M1 Mark II a PEN F.

Obsah přednášky:

  • Co je Olympus HiRes shot a princip fungování
  • Proč používat HiRes shot při fotografování krajiny
  • Nastavení fotoaparátu pro co nejlepší výsledky
  • Omezení HiRes shot a na co si dát pozor
  • Práce s RAW souborem - vyvolání v Adobe Camera Raw
  • Praktické postřehy a zkušenosti
  • Individuální konzultace po skončení prezentace

Přednáška je součástí výstavy Krajina bytí, která se na stejném místě koná mezi 17.-30.7.